Toimus Eesti Ehitusettevõtjate Liidu üldkoosolek

18.05.2017

Normandia strateegiajuht Härma osales läinud nädalal meie esindajana Eesti Ehitusettevõtjate Liidu (EEEL) üldkoosolekul. Koosolek toimus Tallinna Ehituskoolis. Peale üldkoosoleku tavaprotseduuride andis EEEL tegevdirektor ülevaate EEEL-i tegevusest 2016/2017. a ning päevakorda mahtus lisaks paar ettekannet.

Eesti panga asepresident Ülo Kaasik andis ülevaate teemal „Mis viib majanduse kiiremale kasvule?“. Kokkuvõtvalt võib tõdeda, et Eesti majanduse väljavaated on hetkel positiivsed. Pikas perspektiivis tuleb kokku puutuda tõsiste väljakutsetega, nagu näiteks töökäte vähenemine. Seega ainus reaalne väljapääs on tootlikkuse tõus. Sellist majanduskasvu nagu 10 aasta (2005-2007) eest, mil majanduskasv küündis koguni 10%-ni enam oodata pole.

Rahandusministeeriumi riigihangete ja riigiabi osakonna juhataja Kristel Mesilane kõneles teemal „Mida uut toob ehitustööde riigihangetesse uus Riigihangete seadus“. Uus seaduseelnõu hõlmab küll põhimõttelisi muudatusi, kuid õhku jäid mitmedki olulised küsitavused. Näiteks kas ja kuidas suudetakse hangetelt kõrvaldada petturid ning kuidas õnnestub hoiduda alapakkumistest. Kuniks seadus pole Riigikogus heakskiitu pälvinud, õnnestub loodetavasti nii mõndagi veel täiustada. Kuidas seadus praktikas välja kukub, näitab aeg.

Härma hinnangul oli ta koosolekul osalejatest silmnähtavalt noorim ning Normandia ehitusmahult väikseim ehitusettevõte. Sestap oli rõõm EEEL koosolekul osaleda ning liikmena olla osake parema ehitusmaastiku- ja kultuuri kujundajast.